Bojuj proti suchu s Radegastem


Suchobijci! Naše krajina poslední roky trpí střídáním období sucha a přívalových dešťů. Abychom proti tomu mohli bojovat, musíme zadržet co nejvíce vody v krajině a přesně k tomu jsou potřeba mokřady, které jsou stejně důležité, ať je zrovna sucho nebo prší. Díky podpoře značky Radegast letos provedeme péči o několik beskydských mokřadů a na pomoc nyní potřebujeme 20 z vás!

Chceš se zapojit a pomoct nám bojovat proti suchu? Přihlas se a přilož ruku k dílu, protože každá kapka má smysl!

Na další akci budeme pracovat v údolí Kněhyně pod Pustevnami v blízkosti Přírodní památky Pod Juráškou, kde je cenný mokřad a podmáčené louky. Ručně vyhloubíme několik tůní na místech, kde nerostou vzácné rostliny a vytvoříme tak nový prostor pro čolky a další vodní havěť. Budeme taky uklízet louku přímo v přírodní památce, protože vzácné rostliny už budou odkvetlé bude možné ji posekat.

Akce proběhne v sobotu, někdy ve druhé polovině října nebo začátkem listopadu, podle toho, jak rychle bude nastupovat podzim a budou vhodné podmínky pro terénní práce.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem a zúčastnit se akce, sledujte tuto stránku, kde se včas objeví přesné informace. Nebo nám napište (salamandr@salamandr.info) a my vám tyto informace s předstihem zašleme.


Přečtěte si, jak probíhaly předchozí dobrovolnické akce

Mokřad Hutě uklizen

Úklid mokřadu na Plucnarce


Foto: Filip Fojtík, Radegast