Poslední mokřad uklizen

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 14. 11. 2023

Mokřad Juráška u cesty vedoucí na Pustevny byl letos opravdu mokrý. Určitě to bylo z velké části tím, že předchozí den pršelo. My jsme ale byli rádi, že letos Martin nepřijel na bílém koni a počasí nám docela přálo. Jen jsme si zopakovali vytahování zapadlého stroje z bláta i z tůně. Ale to už je na tomto mokřadu tradice. 

Poslední mokřad uklizen

Hned ráno jsme si ověřili, že stroje jsou na mokřadu dobrý pomocník, ale jen někdy a někde. Výsledná pravděpodobnost, že nám stroj na mokřadu s úklidem pomůže, se blíží 50 procentům. V září nám stroj vydatně pomohl s úklidem mokřadu Hutě, takže jsme už měli pro letošek vybráno. Vlastně se hloubka a zrádnost tohoto území ukázala už při sečení. A zase se nejvíc funkčním nástrojem na úklid mokřadů ukázaly být ruce, vidle, hrábě a plachty.

Poslední mokřad letošního roku je tedy uklizen a před námi už jsou jen výsadby sazenic stromků.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Po roce na louce

S dobrovolníky z automobilky Hyundai z Nošovic jsme se potkali na louce. A společně jsme ji udělali pestřejší.