Dobrovolnictví Jiné formy podpory

Naše činnost je stejně pestrá jako příroda Beskyd, o kterou pečujeme. Co nás žene vpřed? Louky, o které se nikdo nestará. Pastviny, které nikdo nespásá. Mokřady, které vysychají. Lesy, ve kterých chybí správné stromy. A lidé, kteří to vidí jako my. Přidejte se!


Buďte spolutvůrci

Společně sázíme, pálíme, hrabeme. Něco mizí a něco zase roste pod rukama. S dobrovolníky čistíme zarostlé pastviny od keřů nebo uklízíme trávu na loukách. Nebo s nimi doplňujeme původní dřeviny do lesů – ty ale jen na podzim.

Zodpovědný teambuilding

Naše dobrovolnictví spojuje team, building a společenskou zodpovědnost. Vložte do kalendáře akcí pro své zaměstnance také tu, na kterou budou vzpomínat ještě dlouho.

Vaši zaměstnanci budou mít dobrý pocit, že udělali něco přímo pro region. Někdy přímo na místech, která znají, jindy zase tam, kam by se nikdy nepodívali.

Pojďte do toho s námi!

Hlavním cílem projektu je zlepšení stavu biotopu Podhorské až horské smilkové trávníky bez jalovce v CHKO Beskydy.


Ve svahu pod kopcem Bukovina, dokonale uzavřená v lesích, leží Skurečena. Dnes tam najdeme rozlehlou louku se čtyřmi chalupami...

Se začátkem podzimu jsme se pustili do výsevů a výsadeb sazenic rostlin, které bývaly dřív v trávnících běžné. Snažíme se tímto krokem urychlit obnovu druhově chudých horských luk.

Patříme do Českého svazu ochránců přírody, ale jsme samostatní. Sídlíme uprostřed Beskyd, a to nás určuje.
Jsme trpěliví, spolehliví a (ne) přizpůsobiví, a za tím si stojíme.


Chceme vás vidět s kosou v ruce!

Firmy, nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Beskydům můžete pomoci hned!

Kupte jim dárek v našem e-shopu.
Eshop