Poslední Zpravodaj roku 2021 je tady

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 06. 01. 2022

Poslední Zpravodaj roku 2021 je hodně věnovaný šelmám a vůbec zvířatům. Můžete si v něm přečíst, jak je to se škodami, které působí vlci chovatelům hospodářských zvířat, a taky o tom, jak těmto škodám co nejúčinněji předcházet. Je v něm příběh rysa Květoslava, který je od března 2021 sledován prostřednictvím GPS telemetrie. Rozhovor s tetřevníkem vám poodhalí úskalí odchovu tetřevů vypouštěných do beskydských lesů a Šnekařův průvodce Lysou horou upozorní na pár špeků–šneků, kteří žijí na Lysé hoře a jsou doslova přehlédnutelní.

Poslední Zpravodaj roku 2021 je tady

Prostřední dvoustrana je věnována životu a dílu zoologa, publicisty a výtvarníka Ludvíka Kunce. Na poslední straně představujeme Záchrannou stanici v Bartošovicích a přinášíme rozhovor s jejím vedoucím – Petrem Orlem.

K prohlédnutí a stažení zde: Zpravodaj CHKO Beskydy 2/2021

Chcete dostávat Zpravodaj do své e-mailové schránky, aby vám nic neuteklo? Napište si o něj na barbora.krupova@salamandr.info.

Zpravodaj byl vydán díky podpoře AOPK ČR, r.p. Správa CHKO Beskydy a Beskydského pivovárku.

Chcete přispět k ochraně beskydské přírody? Kupte dárek Beskydům na www.DarekProBeskydy.cz

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Z nuly na sto

Vloni jsme si nechali zmapovat kriticky ohroženého modráska černoskvrnného v Beskydech. Jak se mu na teplých svazích nejen v údolí Rožnovské Bečvy daří?