Třešně pro dobrovolníky

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 14. 11. 2022

Třešně ptačí, ale hlavně buky a jedle sadili na svazích Kalužného dobrovolníci z tiskárny Finidr. V prvním listopadovém týdnu vyslali hned dvě skupiny dobrovolníků, aby si vyzkoušeli práci s "jinou podobou papíru". Do výsadeb stromů se letos na podzim zapojily i další firmy. Mnohé vyslaly dobrovolníky, jiné podporují výsadby stromů finančně. A tak jako každá sazenice, tak podobně i každá koruna investovaná do zpestření beskydských lesů má smysl.

Třešně pro dobrovolníky

Tiskárna Finidr je náš dlouhodobý největší partner při výsadbách stromů do beskydských lesů. Letos na podzim si přišla vyzkoušet výsadby stromků téměř padesátka jejích zaměstnanců včetně vedení firmy. Ve spolupráci s CHKO Beskydy proběhla taky exkurze po nejcennějších místech s výkladem o lese a o tom, proč je důležité zrovna to, co společně děláme. Všichni dobrovolníci vybaveni tématickými tričky sadili jedle a buky a sem tam taky třešeň ptačí. Ta zpestří les na svazích Kalužného asi nejvýrazněji. Jednak bílými květy na jaře a barevným listím na podzim, ale hlavně nabídne včelám a dalšímu hmyzu a taky ptákům potravu. Samozřejmě to bude ještě pár let trvat, ale tak to v lese chodí.

Od poloviny října do poloviny listopadu jsme vysadili do beskydských lesů několik tisícovek sazenic stromků – hlavně jedlí a buků. Všechny měly místní genetický původ, vychovali je v lesní školce přírodě blízkým způsobem a všechny mají za úkol zpestřit stávající lesy. Místa výsadeb a často taky odborný výklad zajistili pracovníci Správy CHKO Beskydy. S výsadbami nám na prudkých svazích plných kamení i v podmáčených lesích pomáhali dobrovolníci. Třinecké železárny na Javorovém, DHL a O2 v údolí Černé Ostravice, NXP na Smrku, Finidr na Kalužném a další na Malém Javorníku.

Stromy do lesů sázíme díky našim partnerům – dlouhodobým i novým. Všichni mají společné jedno: osud beskydské přírody jim není lhostejný a sami se na jejím zlepšení aktivně podílejí. Dělají to pro sebe, pro vás, pro všechny... Po nás Beskydy.

Čísla ke stromům za letošní rok jsou tady.

Líbí se ti, co děláme? Podpoř nás koupí dárku na www.DarekProBeskydy.cz

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu