Za nákup strom do beskydských lesů

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 28. 04. 2020

Beskydské lesy nám leží na srdci už velmi dlouho. Každým rokem do nich vysazujeme tisíce sazenic stromů. Obchod BrainMarket podpořil naši snahu o pestré lesy a za každý větší nákup ve svém e-shopu daruje jeden strom, který my vysadíme.

Za nákup strom do beskydských lesů

V dnešní těžké době může uspět jenom pestrý les. Ten totiž dokáže lépe vzdorovat suchu a bránit se útokům lýkožrouta. V pestrém lese se taky lépe žije drobným i větším zvířatům. Nakonec i procházka takovým lesem potěší víc, než průchod krajinou přimomínající spíš čárový kód než les. Naši dlouholetou snahu o pestré lesy podporuje nově e-shop BrainMarket. Nejen že za každý větší nákup daruje jednu sazenici do beskydských lesů, ale na úvod naší spolupráce daroval rovnou 1000 sazenic stromů.

Obnova původních jedlobukových lesů je jedním z našich dlouhodobých cílů, kterým se věnujeme už řadu let. Cíl sice stále není na dohled, ale jsme rádi, že nejsme v takové snaze sami. Vloni jsme s dobrovolníky vysadili přes 10 000 jedlí a buků na často velmi strmé beskydské svahy. Letos to může být zase o něco víc právě díky podpoře BrainMarket.


Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Začala velká jízda po Beskydech

Tak jako každý rok touto dobou přicházel do vsi dráteník, tak i naše ovce s příchodem května vyrazily na pastviny. Až do prosince budou cestovat po zapadlých koutech Beskyd, kde budou pilně pracovat.