Bojuj o vodu s Radegastem


Suchobijci! Naše krajina poslední roky trpí střídáním období sucha a přívalových dešťů. Abychom proti tomu mohli bojovat, musíme zadržet co nejvíce vody v krajině a přesně k tomu jsou potřeba mokřady, které jsou stejně důležité, ať je zrovna sucho nebo prší. Díky podpoře značky Radegast se letos znovu postaráme o několik beskydských mokřadů. Na pomoc potřebujeme právě 20 z vás! Voda tu musí zůstat, protože bez ní by nebylo ani pivo.

Chceš se zapojit a pomoct nám bojovat proti suchu? Přihlas se a přilož ruku k dílu, protože každá kapka má smysl!

Tentokrát budeme pracovat v Čeladné v údolí Podolánky. Je tady močál s několika tůněmi, které pěkně žijí. Bydlí v nich dravé larvy vážek, čolci a na jaře tam mají své snůšky žáby. Mokřad je opravdu hodně mokrý, místy až po kolena, takže gumové holínky jsou dle našich zkušeností určitě tou nejvíc funkční obuví. Naším úkolem bude hrabání a úklid posečené trávy, které je na mokřadu opravdu hodně. Našimi pracovními nástroji budou hrábě, vidle a plachty. V mokrých částech se propadají koně a topí stroje, právě proto potřebujeme nejklasičtější sílu – lidské ruce. A právě proto potřebujeme tebe!

Akce proběhne v úterý 2. 7. 2024. Sraz účastníků je v 8.00 na parkovišti u mokřadu v Podolánkách tady (49.4753025N, 18.3434128E). Na místo je možné dojet autobusem, zastávka je přímo na místě akce.

Nealko pitný režim, suchobijecké tričko a na konci hořká odměna zajištěny.

Pokud se chceš akce zúčastnit, dej nám o tom vědět do pátku 28. 6. 2024. Budeme s tebou počítat a budeme pro tebe mít potřebné nářadí. Registrace tady.

Přihlášeným účastníkům s dostatečným předstihem pošleme na uvedený e-mail podrobnější informace.


Přečtěte si, co vás u nás jako dobrovolníka čeká a jak probíhaly předchozí akce

FAQ k dobrovolnickým akcím

Dobrovolníci se zchladili na mokřadech

1620

Poslední mokřad uklizen