Bojuj o vodu s Radegastem


Suchobijci! Naše krajina poslední roky trpí střídáním období sucha a přívalových dešťů. Abychom proti tomu mohli bojovat, musíme zadržet co nejvíce vody v krajině a přesně k tomu jsou potřeba mokřady, které jsou stejně důležité, ať je zrovna sucho nebo prší. Díky podpoře značky Radegast se letos znovu postaráme o několik beskydských mokřadů. Na pomoc potřebujeme právě 20 z vás! Voda tu musí zůstat, protože bez ní by nebylo ani pivo.

Chceš se zapojit a pomoct nám bojovat proti suchu? Přihlas se a přilož ruku k dílu, protože každá kapka má smysl!

Tentokrát budeme pracovat na Jurášce v údolí říčky Kněhyně. Je tady močál s několika tůněmi různého stáří. Bydlí v nich dravé larvy vážek, čolci a na jaře tam mají své snůšky žáby. Mokřad je opravdu hodně mokrý, místy se v něm dá zanořit až ke kolenům. Takže gumové holínky určitě s sebou a nejlépe rovnou na sebe. Budeme hrabat a odklízet posečenou trávu, které je letos opravdu hodně. Našimi pracovními nástroji budou hrábě, vidle a plachty. V mokrých částech se propadají koně a topí stroje, právě proto potřebujeme nejklasičtější sílu – lidské ruce. A právě proto tě potřebujeme!

Akce proběhne v sobotu 11. 11. 2023. Sraz účastníků je v 8.00 na cestě u mokřadu tady (49.4448064N, 18.2679000E). Na místo je možné dojet autobusem, zastávka je nedaleko.

Nealko pitný režim, suchobijecké tričko a na konci hořká odměna zajištěny.

Pokud se chceš akce zúčastnit, dej nám o tom vědět do čtvrtku 9. 11. 2023. Budeme s tebou počítat a budeme pro tebe mít potřebné nářadí. Registrace tady.

Přihlášeným účastníkům s dostatečným předstihem pošleme na uvedený e-mail podrobnější informace.


Přečtěte si, co vás u nás jako dobrovolníka čeká a jak probíhaly předchozí akce

FAQ k dobrovolnickým akcím

1620

Dobrovolníci se zchladili na mokřadech

Dobrovolnická sezóna zahájena