Beskydy mají své Devatero

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 28. 01. 2021

Přeplněné hory jsou symbolem dnešní doby, která je jinak plná nejrůznějších omezení. Lidé hledají klid, útěchu a zdroj energie často právě na horách a v přírodě. Ale všude tam už začíná být plno. Právě proto je v tuto dobu důležité zopakovat si pravidla chování v Beskydech. Je jich jenom 9!

Beskydy mají své Devatero

Hory jsou místo, kam si řada lidí jezdí odpočinout - dnes mnohem víc než kdy jindy. Často to ale spíš vypadá, že hory a jejich příroda slouží jen jako kulisa ke krásným selfíčkům, extrémním sportovním výkonům a venčení domácích mazlíčků. I tak to může být správně, pokud se budeme na horách chovat s respektem a úctou ke všem a všemu, co nám pomáhá "dobít baterky" a zapomínat na každodenní stres. Někdo totiž do hor jezdí lámat rychlostní rekordy a někdo jiný tam hledá klid a ticho. A hlavně my lidé, jsme tam jenom hosté.

Zopakujte si základní pravidla chování v Beskydech. Jsou stručná, krátká a pravdivá.

Děkujeme všem, kteří je dodržují.

Stáhněte si je tady.


Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Uměním za obnovu Bečvy

Přijměte pozvání na online stream z koncertů, aukce a uměleckého happeningu, který se bude konat v sobotu 20. února 2021 od 13 hodin. Výtěžek z akce půjde na obnovu řeky Bečvy, která byla poškozena při havárii v září 2020.