Deset rysů v Beskydech

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 17. 03. 2021

Tady byla informace o telemetrii rysů, kterou jsme museli na základě požadavku řešitele projektu odmazat. Přestože se podle nás jednalo o informaci veřejnou a zveřejnitelnou i z hlediska bezpečnosti divokých zvířat.

Deset rysů v Beskydech
Foto: F. Jaskula

Před několika lety jsme se tomuto tématu spolu s Akademií věd věnovali, a tak pořád sledujeme, co se v Beskydech kolem šelem děje. V únoru proběhlo mapování výskytu velkých šelem v Beskydech a v těchto dnech čekáme na zpracované výsledky. Podle posledních informací se v Beskydech a přilehlém slovenském pohraničí pohybuje kolem 10 rysů. Informace o telemetrickém sledování šelem jsme museli odmazat.


Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Juráška barevná i v zimě

Mokřady jsou barevné i v zimě. Důkaz leží pod Pustevnami v údolí říčky Kněhyně. A protože se tam v těchto dnech možná nemůžete vypravit, nabízíme bohatou fotogalerii.