Motýli - máslo, nebo smrt! A naše nové seriály!

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 08. 04. 2021

Že efekt motýlích křídel znali na Valašsku už dávno a proč naši předchůdci rozhodně chtěli na jaře vidět prvního motýla žlutého a ne černého, se dovíte na našem Facebooku, v prvním dílu sérieCo právě letí.

Motýli - máslo, nebo smrt! A naše nové seriály!

A na něco málo z toho, co pro motýly děláme, se na našich stránkách můžete podívat tady.

Kromě tohoto motýlího pro vás letos na Facebooku chystáme několik dalších „seriálů“. V nich se dovíte spoustu zajímavostí o přírodě, o nás nebo o našich ovcích. Na témata se budeme dívat z větší výšky a zalovíme i v archivech a staré literatuře. Naši práci poodhalí pásmo Co se právě děje v trávě, zajímavé detaily najdete v sérii Za kulisami. Našemu stádu ovcí valašek budou pak věnované hned dva seriály. Co dělají ovce v roce a Salamandří atlas ovcí. První vám odkryje všechno, co souvisí s naším kočovným chovem a s tím, jak nám ovce pomáhají s péčí o mnoho míst v Beskydech. Stejně zajímavý bude i ovčí atlas, ale protože vás nechceme zahlcovat, listovat jím budeme postupně, po stránkách. První stranu si nalistujte tady.

Nenechte si uniknout ani jeden zajímavý díl a sledujte náš Facebook!

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Chaos pro hmyz

Dva různé projekty propojující tradiční hospodaření a nové poznatky z ochrany přírody, které cílí na vzácné druhy hmyzu a původních rostlin.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Potěšte své oko jarem

V Lačnově kvetly začátkem dubna šafrány bělokvěté. Protože je hodně lidí díky zákazu vycestovat mimo okres svého bydliště nemohlo vidět, podívejte se na letošní fotky do fotogalerie.

Deset rysů v Beskydech

Tady byla informace o telemetrii rysů v Beskydech, kterou jsme museli na žádost řešitele projektu odmazat.