Dobrovolníci se zchladili na mokřadech

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 18. 07. 2023

Ani horký začátek léta neodradil zájemce o pomoc s péčí o vodu v krajině Beskyd. V prvních dvou prázdninových týdnech proběhly 2 akce, při kterých jsme s dobrovolníky uklízeli mokřadní louky.

Dobrovolníci se zchladili na mokřadech

Dvě beskydské podmáčené louky – jedna na Starých Hamrech, v místní části Hutě, a druhá v Čeladné, v závěru dlouhého údolí Podolánky. O obě dlouhodobě pečujeme a na obou se snažíme zapojit dobrovolníky.

Přijít a pomoct s jejich úklidem mohl každý, kdo chtěl (a kdo se předem nahlásil). Celkem to bylo tentokrát 19 dobrovolníků. Mnozí z nich nebyli poprvé, a tak věděli, že i přes vysoké teploty tu bude příjemně. Mokřady totiž své okolí ve vedrech ochlazují.

Právě extrémní teploty letošního léta, stejně jako většina vody spadlá v přívalových srážkách, ukazují, že budeme čím dál víc potřebovat dobře fungující krajinu, a tedy i mokřady. Takové, které budou schopné vodu zadržet a postupně ji potom do krajiny uvolňovat.

Díky Radegastu, který naši péči o beskydské mokřady dlouhodobě podporuje, měli dobrovolníci zajištěný pitný režim po celou dobu a nakonec, jako malé poděkování, také radegastovo triko s vodním tématem.
Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu