My rozdíly neděláme

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 19. 05. 2020

Označit jehňata je povinnost každého chovatele. Ke značení se používají ušní známky s čísly, která jsou po označení jehněte zavedena do registru. A od té doby má každá ovce ve stádě něco jako rodné číslo, kterým se prokazuje případné kontrole.

My rozdíly neděláme

I když to prokazování není tak jednoduché, jako třeba v případě kartičky zdravotní pojišťovny, kterou ukazujete u lékaře. Alespoň naše ovce nepřijdou na povel ukázat ucho. Ale samozřejmě víme, jak na ně.

Při značení ovcí žádné rozdíly neděláme. Označit se musí ovečky i beránci. Do každého ucha pěkně jednu známku. Tak jako náušnice. Beránci u nás dostávají oranžové a ovečky žluté náušnice. Takže vlastně rozdíly děláme, ale jen v barvě.

Podívejte se ve fotogalerii, jak to našim jehňatům s novými náušnicemi slušelo.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Voda pro lesy

Po lesních cestách může odtékat z lesa poměrně významné množství vody. Nepoužívané lesní cesty je ale možné upravit tak, aby vodu naopak zadržovaly.

Neznámá krása orchidejí

Že orchideje najdeme i u nás v Beskydech, o tom už kde kdo slyšel. Ale věděli jste, že těsně před vykvetením můžou vypadat jako kukuřičný klas?