Nový pomocník do Beskyd

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 05. 09. 2022

Horská louka plná kamení, mokřad nebo prudký svah. Se všemi si musíme poradit. Na našich strojích to je znát – často volají po servisu a někdy vypoví poslušnost úplně. A právě pro případy, kdy si více strojů vyžádá pozornost servisního technika, jsme si pořídili nového pomocníka. Rozhodli jsme se vyzkoušet místního výrobce a hned do začátku ho vybavili rozšířeným pojezdem, aby mohl pracovat v prudších svazích. Byť se jedná ve srovnání se zahraniční konkurencí o méně výkonný stroj, své místo si u nás najde a lehčí úkoly hravě zvládne.

Nový pomocník do Beskyd

Při péči se nám osvědčil u menších i větších strojů modulární systém, který umožňuje dokupování nádstavců vhodných na rozdílné typy luk a činností. Taky na tento Dakr, který jsme si původně koupili s diskovou sekačkou, jsme už stihli pořídit obraceč sena, vozík na úklid výřezů a v plánu máme ještě bubnovou sekačku. Při péči o louky totiž platí tak jako jinde: Kdo je připraven, není překvapen.


Sekačku do Beskyd jsme si mohli koupit díky podpoře Nadačního Fondu Hyundai a Nadace OSF a Nadaci ČEZ.Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu