Zpravodaj CHKO Beskydy je tentokrát o hmyzu

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 02. 09. 2022

Nejnovější číslo Zpravodaje CHKO Beskydy je věnované končícímu projektu LIFE Ze života hmyzu. Kromě jeho shrnutí ve fotografiích, které je na prostřední dvoustraně, tam najdete i výsledky monitoringu modráska černoskvrnného v Beskydech. Své místo si tam ale kromě hmyzu našel i netopýr velký, kterého představujeme na poslední straně a naplnili jsme i novou rubriku Beskydské špeky.

Zpravodaj CHKO Beskydy je tentokrát o hmyzu

Povídali jsme si s Evou Chovančíkovou z Výzkumné stanice travinářské Zubří o úskalích komerční produkce semen nejen regionálních druhů rostlin, opět jsme otevřeli téma vody v lese a podívali jsme se, jak chrání přírodu na Lesní správě Frýdek-Místek, protože je to v rámci republiky opravdu ojedinělé.

Zpravodaj je k prohlédnutí a stažení zde: Zpravodaj CHKO Beskydy 1/2022

Chcete dostávat Zpravodaj do své e-mailové schránky, aby vám nic neuteklo? Napište si o něj na barbora.krupova@salamandr.info.


Zpravodaj byl vydán v rámci projektu„Ze života hmyzu“ (LIFE16 NAT/CZ/000731), který je podpořen z programu LIFE EU a Ministerstvem životního prostředí České republiky.


Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Nová louka v letním žáru

Zase jsme udělali něco pro to, aby louka na Borovém byla pestřejší. Tentokrát jsme uklízeli seno. A nejen to.