Pivovar Radegast podpořil péči o horské louky

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 05. 09. 2019

Poslední srpnový den jsme si byli převzít šek na 110 000 korun, které jsme získali v rámci Grantového programu Plzeňského Prazdroje Radegast lidem.

Pivovar Radegast podpořil péči o horské louky

Slavnostní předání se uskutečnilo v rámci oslav hořkého piva Radegast den, který se letos konal ve Frýdku – Místku. Ze získaných prostředků pořídíme techniku na péči o cenné horské louky.

Louky jsou totiž na prudkých svazích a natolik kamenité, že naše stroje odchází daleko rychleji, než je to běžné při kosení zahrady nebo parku.

Horské louky naši péči potřebují. Majitelé se o ně už často nezvládají starat nebo prostě nechtějí, protože se jim to nevyplatí. My ale nechceme nechat louky na horách zarůst trním a náletem. Byla by škoda krásných výhledů do krajiny, skromných květin i všech brouků, pavouků a motýlů, kteří na horských loukách mají svůj domov. Pečujeme o louky už téměř dvacet let, aby Beskydy zůstaly Beskydami a žilo se tady dobře lidem i zvířatům.

Díky projektu Hory, louky, voda, který podpořil Pivovar Radegast, můžeme udržovat cenné horské louky.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu