Radegast opět pomohl loukám na Radhošti

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 19. 09. 2019

V pátek 13. září se 50 zaměstnanců Pivovaru Radegast z Nošovic sešlo na Pustevnách, aby přiložili ruku k dílu a pomohli nám s úklidem horských luk.

Radegast opět pomohl loukám na Radhošti

Pracovní den začali jízdou sedačkovou lanovkou a potom krásnou procházkou až téměř na vrchol Radhoště. Tady na ně čekala nachystaná práce – pokosené louky, které bylo potřeba uklidit. S velkým elánem se vrhli do práce. Počasí jim přálo, a tak si užili krásný den na horském vzduchu a jako odměna jim byl dobrý pocit, že osobně pomohli beskydské přírodě.

Louky bez pravidelné péče se mění v les. A na Radhošti je pěkně právě proto, že není celý schovaný v lese, ale je z něj výhled do krajiny. Cestou z Pusteven na Radhošť jsou krásné výhledy do údolí Rožnovské Bečvy a na blízké i vzdálené kopce a kopečky. Kdybychom se o louky nestarali, brzo by nám výhledy zarostly. A to nemluvě o zajímavých kytkách a motýlech, kteří se nesměle na radhošťský hřeben vracejí.

Za pomoc při péči o louky na Radhošti patří všem zaměstnancům Pivovaru Radegast velký dík.

Zpráva o objevu soumračníka čárkovaného na Radhošti (29.8.2018)

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu