Po roce u holiče

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 28. 04. 2021

Přestože podle vládního plánu rozvolňování by holičství a psí salóny měly otevřít až po neděli, u nás už holič byl. Zima se letos nevzdává a pravidelně nám ukazuje svou bílou tvář, ale i přesto jaro postupuje a my už musíme vyhnat ovce na pastviny. Letos máme v plánu vypást v Beskydech přes 40 hektarů těch nejcennějších z nich.

Po roce u holiče

Stříhání ovcí se už nedalo víc odkládat. Plán pastvy je hotový a není toho letos málo, co mají ovce stihnout vypást. Musí, stůj co stůj, co nejdřív ven. Pozvali jsme k nám proto střihače a nechali upravit ovcím kožichy, aby venku nedělaly ostudu. A když už jsme je měli všechny pod rukama, a to doslova, udělali jsme jim i pravidelnou péči o kopyta - pedikúru chcete-li. Podtrženo sečteno: Jeden lazebník a dva pedikéři zvládli během 12 hodin upravit 500 kopyt a dát nový střih 125 nedočkavým zákaznicím.


Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Magický příchod ovcí

Vyhánění ovcí na pastvu vždycky provázely rituály. Ponořili jsme se pro ně do archivů. A taky vyhnali ovce.

Potěšte své oko jarem

V Lačnově kvetly začátkem dubna šafrány bělokvěté. Protože je hodně lidí díky zákazu vycestovat mimo okres svého bydliště nemohlo vidět, podívejte se na letošní fotky do fotogalerie.