Potěšte své oko jarem

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 14. 04. 2021

Šafrán bělokvětý kvete každým rokem na přelomu března a dubna v Lačnově. Na několika místech tady jsou k vidění tisíce drobných květů. A přestože ve jménu je, že by měl mít bílý květ, tak v Lačnově kvetou fialově. O pár kilometrů na jih, třeba v Bílých Karpatech, mají květy převážně bílé. K vydařenému výletu stačí mít pěkné počasí a dobrý odhad. Místo navštěvují v posledních letech stovky "šafránových turistů", ale letos to bylo jinak. Díky lockdownu se do Lačnova hodně lidí nedostalo. Zajeli jsme tam a šafrány vyfotili.

Potěšte své oko jarem
Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Po roce u holiče

Holičství a psí salóny otevřou až po neděli. My jsem ovce nechali ostříhat už tento týden.