Přijďte na výstavu, jaká tu ještě nebyla

Rubrika Co se děje v Beskydech | Publikováno 13. 09. 2023

Beskydy jsou chráněné už půl století! Co díky chráněné krajinné oblasti dnes získáváme? Co naopak ztrácíme? A chceme vlastně Beskydy dál chránit? Má to vůbec smysl? - Když se někdo takto ptá, automaticky očekáváte odpověď „ano“. Ale nespěchejte, tak jednoduché to není. Odpověď hledejte na výstavě „Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide“ ve frýdeckém muzeu.

Přijďte na výstavu, jaká tu ještě nebyla

CHKO Beskydy má letos 50 let! Pro Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku jsme proto vymysleli a připravili výstavu, jaká tu ještě nebyla! Kdo by čekal obvyklé přírodovědné exponáty, i ten se dočká, ale není jich zdaleka tolik, jak to na podobných akcích bývá obvyklé. Zato tu ve vitrínách najdete starou konzervu nebo trubku. Nejde o provokaci, i tyto věci vám pomohou pochopit, v čem jsou Beskydy jedinečné a jak jsme je v posledních 50 letech proměnili.

Beskydy pochopíte také pomocí obrazů ze sbírek muzea – ty zase ukazují fenomény těchto hor. Nevyhnete se ani problémům, a to jak těm současným beskydským, tak i tomu, v čem představuje pro lidi problém samotná CHKO.

Jsme rádi, že na výstavě s námi spolupracoval náš kamarád, malíř a grafik Ivo Sumec. Ten jí vtiskl jedinečnou podobu, vycházející z loga CHKO, ale vymyslel i gigantické puzzle Beskyd a vytvořil neobvyklou instalaci.

Přijďte, taková výstava tu ještě nebyla. (Pochopitelně už i proto, že výročí 50 let má CHKO jen letos.) S návštěvou neotálejte, protože mezi letní výstavou papírových modelů a předvánočními betlémy máte šanci jen něco málo přes dva měsíce! Přesně od 14. září do 26. listopadu. Výstava má další doprovodné akce – třeba ve středu 27. září v 16 hodin budeme výstavou provázet v rámci komentované prohlídky. Zveme vás!

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

1620

V minulém týdnu jsme zahájili výsadby rostlin. Tentokrát nejen na horské louky, ale i do mokřadů.