Radegast se na Radhošti nenudil

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 22. 09. 2020

V pátek 18. září bylo chladné ráno a slunečný den. Zaměstnanci Pivovaru Radegast z Nošovic vyjeli lanovkou na Pustevny, udělali si skupinové foto v rouškách a potom už každý sám vzal hrábě nebo vidle a uklízel posekané louky.

Radegast se na Radhošti nenudil

Je to už tradice, že na podzim přijede několik desítek zaměstnanců z pivovaru v Nošovicích a vyzkouší si, jaké to je pečovat o horské louky. Radhošťský hřeben je místo s pěkným výhledem, o který se pravidelným sečením a úklidem luk staráme. Když vyjde počasí, tak jako v pátek, jsou vidět hřebeny Malé i Velké Fatry. Ale les kolem se pořád tlačí až na vrchol hřebene a pokud bychom v našem úsilí polevili, za pár let by už byly výhledy podstatně omezené. A nejde jen o výhledy. Louky na vrcholu hřeben jsou domovem nebo zastávkou na cestě řady zvířat, které lesní chlad a klid zase tolik neoslovuje a potřebují prostě louku s trávou a přímým sluncem.

Jsme rádi, že se i letos v pivovaru našlo skoro 40 lidí, kteří se nebáli ani jízdy lanovkou, ani horského vzduchu a už vůbec ne práce. Hrabání a úklid trávy jim šel pěkně od ruky. Na nudu nebyl čas, protože nachystné práce bylo dost a všechna se stihla.

Za přiloženou ruku k dílu patří dík všem zúčastněným a budeme se těšit zase příští rok.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Na Vandru nikdo netonul

V sobotu 19. září proběhl už 4. SalamandrVANDR. Tentokrát jsme se sešli ve Starých Hamrech a hlavním tématem byla voda.