Rozkvetli jsme sad

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 12. 07. 2021

Starý sad v Hovězí dlouho stál bez povšimnutí a zarůstal. V roce 2019 jsme tam nastoupili s pilami a začaly změny. Vyřezali jsme křoví, které se rozrostlo nad únosnou mez a prořezali staré stromy. Naším cílem nebyla produkce ovoce, jak by se u sadu dalo čekat, ale vytvoření prostoru pro rostliny, hmyz a taky pro potěchu našeho oka.

Rozkvetli jsme sad

Výřezy křoví a starých stromů probíhaly v roce 2019 a 2020. A vyřezalo se toho opravdu hodně. Oba roky se tady taky pásly naše ovce valašky. Letos v květnu byl sad v plném květu. Napočítali jsme v něm přes 130 vstavačů mužských. Pravdou je, že nám komplikovaly pastvu, ale rostly šikovně jen na několika místech, které jsme při pastvě nechali mimo ohradníky.

Podívejte se do fotogalerie na minipříběh tohoto sadu.

Výřez sadu proběhl z projektu LIFE Ze života hmyzu.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Letecký den na Kamenném

Letecký den nemusí probíhat jenom na letišti. Na loukách na Kamenném měli letecký den modrásci černoskvrnní.