Sváteční sázení

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 19. 11. 2021

Dvacítka dobrovolníků přijela z různých koutů Moravy, aby pomohla beskydským lesům k větší pestrosti a odolnosti. Na hranici Národní přírodní rezervace Radhošť, těsně pod mrakem, který celý den na Radhošti seděl, jsme sadili jedle. Až se současný smrkový les rozpadne, budou už pod ním připravené tyto jedle, které pomůžou se vsakováním vody na prudkých svazích.

Foto: Robin Nevřala, Radegast
Foto: Robin Nevřala, Radegast

Zima a vítr nám připomínali, že se blíží zima a popoháněli nás do práce. Dvacítka odhodlaných dobrovolníků si nechala nejdřív ukázat, jak se správně stromek sadí a potom už každý sám se svým kbelíkem s padesátkou sazenic vyrazil do lesa. A nutno říct, že to všem šlo moc dobře a díky tomu jsme stihli všechny stromky vysadit a ještě si popovídat o lese a důležitosti pestrosti v něm.

Jedle jsme sadili do smrkového lesa do kotlíků po 15 - 20 kusech. Nejsilnější kusy z každého kotlíku přežijí a dají základ budoucí pestrosti jinak nudného smrkového lesa. A až se stávající smrkový les rozpadne, budou už naše jedle pomáhat se vsakováním deště na opravdu prudkém severním svahu Radhoště.

Tyto jedle jsme vysadili díky podpoře Radegastu.

Podívejte se do fotogalerie, jak nám sázení šlo.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Jaký dárek dát Beskydům?

Kupte dárek horám, na kterých vám záleží. Je libo seno pro ovce na zimu nebo rovnou celou ovci? Obojí je možné.