Tisíc mateřídoušek z Hyundai

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 01. 10. 2021

Poslední zářijový den se na parkovišti v údolí Velkého potoka sešli dobrovolníci z Hyundai Motor Manufacturing Czech, aby na jeden den vyměnili práci v továrně v Nošovicích za práci v přírodě a pro přírodu. Hlavní náplní dne byla výsadba tisíce sazeniček mateřídoušky na louku, kterou barevně i druhově obohatí a udělají z ní místo atraktivní pro hmyz.

Tisíc mateřídoušek z Hyundai

Po úvodní mini přednášce následovala praktická ukázka a potom už se dobrovolníci s obrovským elánem pustili do práce.

Prvním krokem bylo vyhrabání posečené trávy, následoval pojezd strojem, který linii pro mateřídoušky ještě víc připravil a potom už stačilo vymyslet vzorec, podle kterého se budou dělat díry a vysazovat sazeničky. Tady si vzali slovo zejména ti, kteří pracují v Nošovicích přímo ve výrobě. Velmi rychle rozvrhli výsadbu, rozdělili dílčí práce a v ten okamžik na louce pracovaly dva týmy děrovačů a sázečů, kterým šla práce pěkně od ruky.

Přestože počasí ráno ukazovalo spíš svou odvrácenou tvář a mírně pršelo, nakonec přes mraky vysvitlo i slunce a naši dobrovolníci si užili ještě pěknou procházku údolím potoka zpátky k autům na parkovišti. Své zaměstnance přišli podpořit taky zástupci managementu a i ti se aktivně zapojili a vysadili několik desítek mateřídoušek.

Dobrovolnická akce se konala v rámci projektu Zachování horských luk a pastvin v Beskydech, díky kterému můžeme pečovat o 49 hektarů cenných beskydských luk a pastvin.

Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu