Do seníku seno dáme

Rubrika Ze života Salamandru | Publikováno 02. 07. 2020

Začalo léto, přešly povodně a jen co bude pěkná předpověď počasí na pár dní dopředu, začneme dělat seno. Letos poprvé ho budeme skladovat v novém seníku, který jsme v zimě dokončili.

Do seníku seno dáme

Dovedete si představit život bez seníku? V dnešní době je těžké představit si, jak je seník důležitý. Pro nás je to ale stavba stejně důležitá, jako ovčíny, kanceláře a garáže. V posledních letech zimujeme přes 100 ovcí, a tak je seník opravdu potřeba. Za dobu, kdy máme naše živé sekačky v ovčínech, spořádají přes 100 velkých balíků sena. A ty je potřeba dát pod střechu, aby na ně nepršelo. Náš nový seník by měl ukrýt alespoň 100 velkých balíků sena. Přesné číslo ale nevíme, protože jsme ho ještě nenaplnili.

Letos je počasí jako na houpačce. Po jarním suchu přišly vydatné deště a podmáčené louky se nedají sekat, takže seník zatím na své letošní balíky čeká. Postavili jsme ho z peněz projektu Ze života hmyzu, ve kterém se staráme o 15 hektarů luk, které jsou nebo by mohly být domovem modráska černoskvrnného.

Fotky do galerie vznikaly na jaře, proto tam nějaké balíky uvidíte. Ty už ale byly sežrány.Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii Obrázek v galerii
Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku Náhled obrázku

Kdo je Salamandr

Pečujeme o krajinu Beskyd a okolí. Žijeme tady, líbí se nám tu, chceme, aby budoucí generace viděly stejnou krásu jako my.
Více o nás
Kontakt

Co dělá Salamandr

Ikona Louky Beskydy pro motýly

Tři různé projekty podpořené z Operačního programu životní prostředí zahrnují různé modely péče o louky a mokřady v Beskydech.

Přehled aktivit

Podpořte nás

Dobré srdce?
Kupte si něco v našem e-shopu

Podpora

Pracovní tým?
Staňte se dobrovolníky Zodpovědná firma?
Sponzorujte naši práci pro krajinu

Příběh mateřídoušky

Růžové polštáře mateřídoušky už nejsou v krajině zdaleka tak časté, jako byly. A tak jsme se rozhodli s tím něco udělat.